Nosiče kol na tažné zařízení jsou výhodnější, než ty střešní

Máte na vašem voze namontovanou „kouli“, nebo o ní vážně uvažujete? Pak vězte, že se jedná o víceúčelovou pomůcku, která může přijít vhod i tam, kde byste ji neočekávali. Občasné stěhování nábytku, převážení různých věcí, stavebnin, zahradní zeminy, koberců, domácích spotřebičů v přívěsném vozíku – to jsou situace, které náš život provází poměrně často. Někteří využívají kouli za autem k připojení obytného přívěsu, ale stále častěji se objevujícím fenoménem jsou oblíbené nosiče kol na tažné zařízení.dvě kola opřená o železný plot

Nosič kol umístěný na tažném zařízení je dnes velice žádaný

Mít umístěná kola na střeše, je klasika, kterou jistě někteří z vás pamatují z doby socialismu. Tehdy šlo o veskrze jednotné typy karosérií, na něž pasovaly autozahrádky, montované na střechu. Měly omezenou nosnost, i když někteří nezodpovědní řidiči na nich převáželi velmi rozměrný a těžký náklad.
Tímto způsobem se také později začala převážet jízdní kola, vznikaly první nosiče a v devadesátých letech se prakticky jiný způsob nevyužíval. Teprve s nástupem nového milénia se na trhu objevily speciální výrobky instalované na páté dveře, nebo na tažná zařízení.čtyři jízdní kola
Nevýhody střešních nosičů byly zřejmé již od prvopočátku:

  • Jízda byla nepříjemná zvláště za větrného počasí, to se projevilo na zvýšené citlivosti vůči bočnímu větru a vyšší spotřebou paliva vzhledem ke zhoršené aerodynamice.
  • Nasadit bicykl na střechu znamenalo zvednout do výšky nad ramena zhruba patnáct kilo. Pro muže fyzicky zdatné – hračka, ale co ti ostatní, zvláště ženy menšího vzrůstu?
  • Se zavazadlem na střeše se rázem stal z osobního vozu nákladní automobil, alespoň co se týče výšky. Vznikaly problémy s průjezdem pod nízkými mosty a parkování v garáži nepřipadalo v úvahu.
  • Při jízdě také musíte spoléhat na své schopnosti a plně si důvěřovat, že jste upevnili kola na stojan dostatečně stabilně. Občas se také přihodila nemilá věc, kdy se náklad odpoutal a zřítil, nebo dokonce poškodil karosérii. Něco takového se s nosiči na tažném zařízení nemůže stát.