Jak být při hubnutí psychicky v pohodě?

Hubnutí je náročné nejen fyzicky, ale bezpochyby i psychicky. Musíme najednou v našem životě změnit spoustu věcí a vyrovnat se s tím, že náš život zajel ze zajetých kolejí. Ne všichni se s touto zátěží dokáží srovnat a často to bývá jedna z příčin, proč hubnutí po nějaké době vzdáme a vrátíme se ke starým zvyklostem. Pokud chcete u hubnutí vytrvat, podívejme se na některé tipy, jak se udržet během svého snažení v psychické pohodě.

hubnutí

Nesrovnávejte se

Srovnávání nás sice může http://synonyma-online.cz/synonymum.php%3Fsynonymum%3Dsna%259Een%25ED motivovat k lepším výkonům, ale většinou nevede k ničemu dobrému. Při hubnutí, ale i při jiných věcech, bychom se měli soustředit hlavně na sebe a ne na ostatní. Každý z nás je naprosto individuální. Máme za sebou jiný život, jiné predispozice a spoustu dalších faktorů. Místo srovnávání se soustřeďte čistě na svoje vlastní výsledky. Pokud chcete vědět, jak si ve svém hubnutí stojíte, můžete vyzkoušet třeba kalkulačku BMI.

Hubnutí vám nezajistí štěstí

Tuto myšlenku byste si měli vštípit do paměti ještě předtím, než vůbec začnete hubnout. Spousta lidí, kteří trpí obezitou nebo výraznou nadváhou, trpí zároveň i psychickými problémy. Ty mohou být jedním z důvodů, proč nechali svou váhu zajít až tak daleko. Nicméně to, že zhubnete, neznamená, že se všechny vaše problémy vytratí jako mávnutím kouzelného proutku. Hubený člověk může být nešťastný, stejně jako obézní člověk může být šťastný. Naše štěstí nezávisí na čísílku na váze.

cvičení

Neberte hubnutí jako hubnutí, ale jako cestu ke svému zdraví

Pokud toto pochopíte a budete k hubnutí přistupovat jako k celoživotní, nenásilné změně, která povede nejen ke krásnějšímu tělu ale i k zdravějšímu způsobu života, který vám zajistí komplexní zdraví a dovolí vám žít delší a spokojenější život bez omezení, které vám dříve přinášela vaše váha. Pokud budete ke své cestě přistupovat takto, je mnohem větší šance, že vydržíte déle.