Online buďme opatrní

Být v dnešním světě online nám přijde už jako samozřejmost. Má to svých mnoho výhod a samozřejmě i nevýhod. Ve chvíli, když jsme online, máme k dispozici možnosti, které byly v dřívějšku zcela nemožné. Ale to, že teď máme možností výrazně více, neznamená, že jsou všechny zcela bezpečné. Stejně jako to má mnoho výhod a zjednodušuje nám to život, úplně stejně nám jej to i ohrožuje. Možná ještě více, než se může zdát. Ve chvíli, kdy se rozhodneme být online, měli bychom vědět, jaká všechna rizika to obnáší, ale začneme těmi světlými stránkami internetu.

online

Online býváme zejména na sociálních sítích, kde můžeme poznat nové přátele, sledovat stránky, které nás baví, můžeme dost možná narazit i na naší životní lásku, kdo ví. Můžeme najít někoho, s kým si budeme rozumět, s kým si budeme psát, volat a vyprávět mu vše, co se nám přes den stalo. Přátelé přes internet nám toho mohou dát opravdu hodně. Jen si musíme dát pozor a osobu si nejdříve prověřit, zda to je opravdu stejná osoba, za kterou jí máme. Každý jsme určitě někdy slyšeli o případě, kdy se někdo měl sejít s osobou, kterou znal právě pouze online a zjistil, že to byl někdo zcela jiný a mohl být v nebezpečí.

sociální sítě

Může to dopadnout hodně špatně, proto bychom měli být obezřetní, ať už se nám kdokoliv zdá sebevíc důvěřivý a reálný. Lidé jsou v dnešní době vynalézaví, proto bychom neměli nic podceňovat. Když jsme online, může nás potkat mnoho zábavy i mimo seznamky a sociální sítě. Můžeme se přidat do různých online klubů, pročítat si webové stránky, nebo si dokonce založit nějaké vlastní. Například blog. Můžete se pak vypsat z čehokoliv a nikdo nemusí vědět, že to jste vlastně vy, není to nijak nebezpečné. Třeba zrovna by vás něco takového bavilo a našli byste si vlastně nový koníček. Kdo ví, zkusit by se mělo vše, tak hurá do toho.