Pozor! Životu nebezpečné koníčky

1.       Pěstování jedovatých rostlin:  Abychom začali zlehka, z rostlin nám netuhne krev v žilách, ani nevstávají vlasy hrůzou. I tak si pěstováním některých druhů pokojových rostlin můžete přivodit nemalé potíže. Jistě je každý pokročilý pěstitel obeznámen s účinky jedů přítomných v dané rostlině, počítá však maximálně s podrážděním, či – v extrémních případech – poleptáním pokožky. Ale náhodné pozření (ať už dítětem nebo domácím mazlíčkem) druhů jako například oleandr, potos nebo petúnie (běžně pěstovaných v domácnostech)může dojít k životu nebezpečným komplikacím, dokonce mohou způsobit smrt. Proto, ať už doma nebo na zahrádce pěstujete jakoukoliv rostlinku, pozorně si o ní přečtěte všechny informace a vyvarujte se jejich blízkosti k dětem. Další jedovaté „pokojovky“: tchýnin jazyk, amarylis, diefenbachie, brambořík, pryšec

2.       Chov nebezpečných zvířat: Spousta z nás má v oblibě chov a starání se o mazlíčky. Běžně to bývají psi, kočky, morčata, nebo exotické ptactvo. Ale milovníci napětí a nebezpečí dají přednost něčemu pikantnějšímu. Chov jedovatých pavouků, hadů a hmyzu je dnes téměř běžná záležitost. Oblíbený je například chov sklípkanů – pavouků, kteří vám svým kousnutím způsobí nesnesitelné bolesti, křeče, někdy i smrt. Za extrémní už se dá považovat chov tygrů, které si jejich majitelé (krotitelé) nechávají spát ve vlastní posteli a mazlí se s nimi. No co, kočka jako kočka. (Ano, i u nás v Čechách je muž chovající tygry a medvědy na zahradě.) 
skok z hory
3.       Extrémní sporty: Dostáváme se k milovníkům adrenalinu. Mnoho z nás již okusilo „bungee jumping“ – tedy skok na laně. Ovšem, pro ty, kterým je i toto málo, je tu „wingsuit base jumping“. Jedná se o skok bez jakéhokoliv jištění, pouze s pomocí tzv. „létajícího obleku“ a padáku na zádech. Po zdařeném seskoku (ze skály, útesu,…) a chvíli volného plachtění, přijde teprve chvíle k rozevření padáku, a to těsně nad zemí. Uf. A ti, co nemají rádi výšky, ale chtějí dobrodružství, mohou vyzkoušet například akrobatický motokros, „freediving“ – hloubkové potápění bez dýchacího přístroje, a jízdu na býkovi. Mezi další extrémní sporty se řadí například „survival adventure“ (několikadenní závody outdoorových disciplín formou týmové spolupráce v drsném prostředí), horolezectví a „Kienova houpačka“(skok z mostu na horolezeckém laně).
značka s vykřičníkem
4.       Pojídání plastů, skla a další kuriozity: Opravdu jsou tací, kteří jedí nejedlé, dokonce nebezpečné, věci. A dělat to nemusejí, ba přímo je to ohrožuje na životě. Nedělají to pro slávu, ani pro peníze. Prostě je to baví.
Ačkoliv některým přijdou tyto záliby nebezpečné a nelogické, mají ve světě své fanoušky. A tyto činnosti je baví a dělají je s láskou. I když se nejedná zrovna o klasické hobby.

CategoriesNezařazené