Co získáte držákem na kola na tažné zařízení

Větší nezávislost

Svobodní a nezávislí lidé bývají spokojenější, klidnější a přívětivější. K větší nezávislosti se můžete dopracovat i na dovolené, pokud ji naplánujete mimo realitní kancelář a stranou od rušných míst, kde je „hlava na hlavě“, zvláště pak v některých přímořských letoviscích. Co takhle vyrazit na dovolenou s jízdními koly, s držákem kol na tažné zařízení?

cyklista na výletě

Bezpečný způsob přepravy jízdních kol

Převážet kola na výlety či na dovolenou na střešním nosiči je sice tradiční, ale poměrně riskantní. Stávají se případy, že se kola na střeše uvolní a způsobí nepříjemný karambol. Co se děje na střeše nad vámi, při jízdě nevidíte a při každém podezřelém zvuku znejistíte a znervózníte, což vám rozhodně nepřidá na pohodě za volantem. Problematické je také nasazování kol na nosič, kupříkladu takové horské kolo, které váží zhruba patnáct kilo, musíte zvednout až nad hlavu a po celou dobu jej udržet bezpečně v lyžinách. Stačí jeden nevhodný pohyb či malá nepozornost a kolo se zřítí na čelní sklo nebo na střešní karosérii. S držákem na tažné zařízení je situace mnohem jednodušší a hlavně bezpečnější.

cykloturistika v přírodě

Vhodný způsob, jak obdivovat přírodu kolem vás

Že je cyklistika naším národním sportem, je známá věc, ale mnozí z vás netuší, jak krásné terény jsou pro cyklisty nachystány například v úsecích podél říčních toků. Určitě byste si neměli nechat ujít silnici a cyklostezky podél Vltavy od Soumarského mostu až k přehradě Lipno a dále do Loučovic, podél Čertových proudů do Vyššího Brodu, po silnici k jezu Herbertov, do Rožmberku nad Vltavou a dále do Českého Krumlova, Zlaté Koruny a na Dívčí Kámen.

Pro cyklisty atraktivní je i řeka Sázava, řeka Otava, horní a dolní tok Lužnice a Berounka od Chrástu u Plzně přes Liblín, Zvíkovec až do Zbečna. Na každé z nich objevíte tolik přírodních zajímavostí, že vás to nepochybně alespoň překvapí.