Elektronické kouření neboli Vapování

Vapování neboli kouření elektronické cigarety se jeví jako méně škodlivá varianta kouření. Existuje mnoho variant pro každého, největší výhodou je, že nesmrdí, neobsahuje dehet a jiné škodlivé látky. Bezesporu snižuje náklady Vaše náklady na kouření.  Na trhu jsou k dostání elektronické cigarety s tlačítkem nebo bez, s displejem pro snadnější kontrolu baterky nebo dokonce s vyměnitelnou baterií.

žena

Elektronické cigarety můžeme rozdělit na dva typy:

MTL – vhodné pro kuřáky klasických tabákových cigaret. Přenos kouřené látky probíhá z úst do plic, tak jak je kuřák zvyklý klasicky šlukovat. Při kouření vzniká menší množství páry, tedy dýmu, které následně kuřák vyfukuje z úst. Pro tento typ elektronických cigaret je vhodné volit náplně s větším obsahem nikotinu.

DL – je vhodná pro kuřáky, kteří rádi kouří vodní dýmku. Dým je vtahován rovnou do plic. Elektronické DL cigarety vytváří velká množství kouře. Náplně vhodné pro tyto cigarety jsou s menším obsahem nikotinu. Je potřeba větší kapacity baterie, protože cigareta jede na vysoký výkon.

Kapacita baterie – Pro příležitostné kuřáky stačí cigareta s menší kapacitou baterie, pravidelní kuřáci musí volit baterii s vyšší výdrží.

cigareta

Náplň neboli liquid – nalívá se přímo do nádržky cigarety. Můžete si zvolit libovolnou příchuť a poměr VG (rostlinného glycerolu) a PG (propylenglykolu).

  • Řídká náplň – používá se pro menší elektronické cigarety, čím je větší poměr PG tím je náplň řidší. Řídká náplň může protékat.
  • Hustá náplň – vytváří husté oblaka dýmu. Má vyšší poměr VG. Pokud dáte hustou náplň do malé cigarety, brzy dojde ke spálení žhavící hlavy.
  • Náplň s nikotinovou solí – obsahují nikotinovou sůl, s vyšší koncentrací nikotinu. Tento typ nikotinu nedráždí, neškrábe v krku a je příjemnější.

 

Sílu nikotinu si můžete zvolit od 3mg do 20mg. Při čemž slabšímu kuřákovi se doporučuje množství 6 mg a pro silnější kuřáky 12mg.