Jsou v mnoha ohledech lepší než křesla

Vybavení do obývací pokoje není zrovna nejlevnější. A teď není řeč pouze o obývací stěně, stolku, respektive technice, která bývá často součástí obývacích pokojů. Největší položkou na seznamu obvykle bývají sedací soupravy, které dokáží zhltnou většinu rozpočtu určených pro tuto místnost. Pokud však chcete mít doma kvalitu, co vydrží, nemáte jinou možnost než nakupovat draze. Respektive neměli jste jinou možnost. Dnes už je trh někde jinde než třeba před třiceti lety, a i v tomto segmentu je možné si vybírat.

Sezení pro dva

Co se ceny týče, tak asi tím nejlákavějším jsou tradiční japonské rohože. Ty nezabírají prakticky žádné místo, jsou relativně pohodlné, nicméně nepříliš reprezentativní. V tomto, ale i v jiných ohledech, je lepší sedací vak, který je přeci jen pohlednější, takže do obývacího pokoje moderního ražení se skvěle hodí. A nejen tam.

Sezení

Skvělé pro páteř

Dlouhodobé používání i drahých sedaček může vést ke svalovým nerovnováhám, a tím pádem k bolestem zad a obecně pohybového aparátu. Chcete-li se tomu vyhnout, měli byste si pořídit přeci jen něco kvalitnější. Sedací vaky jsou, co se této stránky týče, na tom daleko lépe. Vzhledem k tomu, že jsou maximálně ergonomické, je jejich používání nejen pohodlné, ale rovněž i zdraví bezpečné. Klidně je možné sedět i několik hodin v kuse a mít stále páteř ve správné poloze. Tento princip však funguje pouze u originální modelů, nikoliv u laciných kopií. Je tak dobré se při výběru neplést.

Mohou být i venku

Dát klasické čalouněné křeslo třeba na zahradu není moc moudré. Stačí je rychlá krátká přeháňka a můžete ho vyhodit. Sedací pytle jsou ale nepromokavé, tedy některé modely. Je to dáno speciální povrchovou úpravou, jež je zároveň i odolnější proti případnému mechanickému poškození. Takové verze je možné si brát třeba k táboráku, ovšem ne kdovíjak blízko. Nevydrží totiž úplně všechno.