Když začne tetování vadit

Jména bývalých lásek, která jste si možná nechali vytetovat z nerozvážnosti, nebo jste se svěřili do rukou málo zkušeného tatéra, a máte výtvor, že se stydíte ho jen ukázat? Máte dvě možnosti – buď si nechat tetování předělat, ale pokud to např. vyžaduje Vaše nové zaměstnání, že musíte vypadat reprezentativně a tetování do toho zrovna nezapadá, můžete si nechat tetování odstranit, možností máte několik:
tetovaná ramena
1)      Můžete si nechat tetování odstranit chirurgicky – tento způsob se hodně využíval v minulosti, protože jiné možnosti nebyly, je to jednoduché, kůže se na daném místě vyřízne a následně sešije, tudíž pokud máte tetování velké, je to způsob naprosto nevhodný, a i u malých tetování, kde by to možné bylo, je nevýhodou, že Vám pravděpodobně zůstane jizva.

2)      Laser– tento způsob odstraňování tetování byl dlouhou dobu jediným následníkem chirurgického zákroku. Pokud máte tetování černé, nebudete muset absolvovat tolik opakování, jako u tetování barevných, laser totiž nedokáže tetování odstranit najednou, ale musí se několikrát opakovat, záleží na rozsahu a právě barvě tetování, a také na použitém inkoustu. Laser postupně rozkládá pigmentové částečky, které se nachází v několika vrstvách pod sebou, proto je nedokáže odstranit najednou. Bohužel i u tohoto způsobu odstranění počítejte s bolestí, a také si, pokud máte tetování hodně barevné (nejhorší na odstranění je barva modrá a zelená), připlatíte, cena za jedno sezení se pohybuje kolem tisíce korun, takže můžete počítat, pokud máte tetování zhruba 15 cm velké, s cenou kolem 15.000 korun.
tetovaný hrudník
3)      Rejuvi– pravděpodobně nejšetrnější a nejméně bolestivý způsob odstranění tetování, je zapotřebí lokální anestezie, při které Vám odborný specialista nanese na tetované místo speciální roztok, který postupně vytáhne pigment z pokožky, je možné, že se bude muset procedura po pár minutách opakovat, pokud je tetování hodně tmavé, do měsíce by se Vám potom měl vytvořit strup, a podle velikosti trvá (max. do 6 měsíců), než strup odpadne, v žádném případě si ho nestrhávejte sami. V případě správného provedení Vám po tomto zákroku nezůstane ani jizvička, snadno odstraní i modrou a zelenou barvu, které laseru činí problémy, počítat můžete s cenou zhruba od tisíce korun, opět záleží na velikosti tetování, ale výhodou je, že nemusíte absolvovat další sezení, maximálně ještě jedno, pokud je tetování hodně velké a tmavé.
 

CategoriesNezařazené