Lipno Ice Marathon Vás proklepne

Stále ještě jste nenašli ten správný sport, který by opravdu prověřil Vaše schopnosti? Je Vám všechno málo? A co zkusit maraton? Pokud si v duchu říkáte, že to už tu také bylo, tak zadržte. Mám na mysli LIPNO ICE MARATHON. Jak název napovídá, bude se jednat o čtyřicet dva, a ještě kousek kilometru, poběží se na Šumavě a bude to v zimě. Je to tak. Tento unikátní závod je ztížen právě tím, že se běží v zimě. Ale můžete si s sebou vzít některé podpůrné prostředky. Tím rozhodně nemyslím nějaká anabolika.
pes na sněhu
Můžete si jako pomoc zvolit
–         psa
–         kolo
–         běžky.
Někdo do cíle dorazí za tři hodiny a někdo až za šest. Ale na tom asi tolik nezáleží, protože myslím, že vítězové jsou všichni, kteří si na takový náročný závod vůbec troufnou.

Prolomení nehrozí

Lipno má za sebou už druhý ročník a připravuje se na třetí, který se bude konat v roce 2018. Ve druhém ročníku se našlo osmdesát odvážlivců, kteří přišli porovnat své síly. Podobných závodů je na světě pouze několik, protože ne všude příroda dokáže vytvořit ty správné podmínky. Díky tomu, že je Lipno na Šumavě, je výše položené a v zimě zamrzá celé.
o   Žádný podobně obrovský rybník, který by na zimu pravidelně celý zamrzl, v Evropě nenajdete.
o   Nejblíže by bylo některé jezero ve Finsku nebo až na Bajkalu.
Pokud byste se obávali prolomení ledu, tak Vás pořadatelé jistě ujistí, že vše je dokonale prověřeno. Led kontroluje místní Vodní záchranná služba, rakouští záchranáři, hasiči z Černé v Pošumaví a z Frymburku. Start závodu je v kempu v Jestřábí v Černé v Pošumaví a vybrat si můžete ze třech náročností.
1)     Čtyřicet dva kilometry.
2)     Dvaadvacet kilometrů.
3)     Deset kilometrů.
kolo ve sněhu
Závodníci jsou rozděleni i podle toho, jestli závodí po souši nebo po ledu. Někteří závodníci nocují ve vlastním stanu, ale jsou i tací, kteří to opravdu berou jako výzvu a spí pod širým nebem.

CategoriesNezařazené