Cestovatelské tipy pro každý případ

Jiný kraj, jiný mrav. Občas je nutné si přibalit na první pohled zbytečnosti ale na druhý pohled velmi důležité věci. Jaké věci tedy nesmí chybět ve vašem kufru? Podívejme se na to.
 
Určitě nezapomeňte na lékárničku. Repelent, dezinfekce, náplast a prášky od bolesti by měly být samozřejmostí. Není od věci si přibalit i léky na bolest v krku a hlavně při cestě do vzdálenějších zemí uhlí nebo jiný lék při střevních potížích. Občas při přejedení není špatné mít po ruce mátový čas. Zabalte si pár sáčků mátového čaje.
Část cestovatelů říká, že při cestě do Egypta nebo jiných muslimských států je skvělé prevence před střevními problémy klasická slivovice nebo jiná pálenka.
sbalená taška na cesty

Jak ochránit své cennosti na pláži

 
Je úplný nesmysl nechávat peníze nebo mobil na hotelovém pokoji, co když si budete chtít koupit zmrzlinu nebo udělat plážovou selfie?
Nebojte se, stačí Vám papírová/plastová krabička od bonbónu nebo žvýkaček, do ní dejte potřebnou hotovost. Který zloděj by kradl bonbóny?
Ani s mobilem není problém, vezměte obal od opalovacího krému, zboku vyřízněte otvor a mobil do něj jednoduše dejte. Zloději nekradou krémy.
 

Internet, elektřina…

 
Často cestujete do zemí, které mají jiné zásuvky než Česko. Poté nastávají problémy jako kde zapojit mobil, fén a podobně. Vezměte si s sebou prodlužovačku, kupte si adaptér potřebný pro danou zemi a rázem máte víc místa na nabíjení svých zařízení.
 cestování stopem
Občas se stane, že wifi na hotelu není zcela ideální. Proto se hodí vzít si ethernetový kabel, kterým se můžete připojit z recepce nebo i z vašeho pokoje.
 
Vždy se Vám bude hodit praktická powerbanka s dostatečnou kapacitou a náhradní nabíjecí kabel.
 

Ochraňte svůj mobil

 
Písek ani voda nejsou pro váš mobil zrovna nejlepší přítel, proto si sežeňte obyčejný zavírací sáček. Mobil do něj vložíte, zavřete a je v bezpečí. Mobil samozřejmě můžete ovládat bez problému.
 

Trik pro oblečení jako vyžehlené na závěr

 
Je dost možné, že vaše oblečení se cestou pomačká. Aby Vaše oblečení bylo jako vyžehlené stačí tento trik. Své tričko (nebo jiný kousek k žehlení) si pověste na ramínko. Pokropte jej vodou a následně fénujte shora dolů. Oblečení nebude dokonale vyžehlené ale stydět se za něj nebudete muset.

CategoriesNezařazené