Po prázdninách zase do školy

Návrat do školních lavic po dlouhých dvou měsících prázdnin, kdy neměly žádné povinnosti, ale jen zábavu, je pro mnohé děti nepředstavitelný. Je však na rodičích, aby alespoň poslední dva týdny před začátkem školní docházky začali děti připravovat na režim, kterému není úniku. Jinak by se také mohlo stát, že škola bude pro děti šokem, ze kterého se budou ještě týdny vzpamatovávat. Co tedy dělat, aby návrat do školy proběhl v pohodě nejen pro děti, ale také jejich rodiče?

učení

Hola, hola, škola volá!

Některé děti, zvláště ty menší, se do školy po prázdninách těší. Nedělá jim proto problém začít si připravovat aktovku, sešity, učebnice a psací potřeby. U těch starších už bývají pocity spíše smíšené. Těší se spíše na kamarády, které o prázdninách nemohly vídat, ale představa o každodenním učení je spíše odrazuje.

Dva roky prázdnin…

Dva měsíce mnohdy malým školákům připadá jako báječné dva roky prázdnin. Mohou si dělat, co chtějí, a kdy chtějí, nemusejí večer do postele a ráno brzy vstávat. Přes den se chodí koupat k rybníku, nebo hrát fotbal na hřiště.  Zkrátka pohodička a žádný stres. Proto by je měli rodiče na začínající školu a režim s ní spojený připravit s předstihem, aby pak nikdo z nich nezažíval stres a utrpení.

matematika

Co proto to udělat?

S přípravou na školu byste měli začít dva až tři týdny předem. Hezky pomalu dětem nastavujte školní režim. To znamená, že by si měly především začínat přivykat na dřívější vstávání, než byly zvyklé po celé prázdniny. Také spát by měly chodit o to dříve, aby nebyly příliš unavené. To však na přípravu do školy nestačí. Děti by si také měly přes den procvičovat psaní či kreslení, aby posléze neměly potíže s bolestmi ruky. Zařaďte také čtení a počítání, aby si zopakovaly učivo z předešlého ročníku. O škole doma mluvte hezky a poukazujte na její světlé stánky. To všechno dětem dopomůže k tomu, aby byly na začátek školního roku připraveni.

CategoriesNezařazené