Koupel nebo vychlazený drink?

1.Nastal čas na osvěžení

Ať je jakékoliv roční období, vždy s netrpělivostí čekáme na změnu, v létě se těšíme za zimní radovánky, v zimě se nám zdá nekonečné čekání na teplé sluneční paprsky a když očekávané období nastane, snažíme si ho maximálně užít. Léto patří k nejpříjemnějším ročním období, ale ve chvíli, kdy nastanou úmorná vedra, hledáme způsob, jak je bez úhony přečkat. A tady je několik hlavních zásad V tomto období bychom hlavně neměli zapomínat na dostatečný přísun tekutin. Nejčastěji sáhneme po sklence vody nebo minerálky, dobře vychlazeném čaji, ale stejnou službu nám udělají i mléčné výrobky, ovocné a zeleninové džusy, děti zase uvítají zmrzlinu.
porcovaný meloun

V největších vedrech bychom měli především omezit fyzickou námahu. Letní parna nám pomůže zvládnout klimatizace, i tady ale platí, všeho s mírou. Ani oblečení bychom neměli podceňovat, ideálním materiálem je bavlna, která dokáže příjemně chladit nebo funkční oblečení. Tělu také ulevíme studenou koupelí nohou, pokud nevlastníme bazén, postačí nám jakákoliv větší nádoba. Před úpalem a úžehem nás ochrání pokrývka hlavy a vyhýbání se přímému slunečnímu záření.
drink s ledem

2. Co je doma, to se počítá

K přípravě osvěžujícího nápoje můžeme použít prakticky cokoliv z domácích zásob. Základem je voda, čaj, z ovoce nebo zeleniny vykouzlíme jedinečné domácí džusy nebo smoothie, chuť limonády dokáže skvěle podtrhnout meloun, báječnou barvu dokáží vykouzlit zahradní a lesní plody. Kromě toho, že ovoce nejen výborně chutná, dodá nám i spoustu vitamínů a pokud máme vlastní zahrádku, čerstvé suroviny tak máme přímo na dosah. Dětem určitě zachutná domácí zmrzlina, jejíž výroba není nijak náročná nebo salát dochucený zálivkou, který poslouží i jako lehká svačina. Dospělí pak k večernímu posezení uvítají koktejly nebo drinky, které mohou obsahovat i alkohol, s tím bychom ale měli být opatrní. Pozor bychom měli dávat na balenou vodu, pokud je v horkých dnech špatně skladována, můžou se na ní vytvořit usazeniny a v takovém případě bychom se její konzumaci měli vyhnout.

CategoriesNezařazené