Přírodní kosmetika pro každého

Kosmetika je součástí našich běžných dnů. Používáme ji v podstatě neustále, i několikrát denně. Pokud se ale zajímáte o složení kosmetiky, pak jistě víte, že ta konvenční není našemu tělu zrovna prospěšná. Zkuste se podívat po kosmetice, která je trochu šetrná jak nám, tak i životnímu prostředí.

lak na nehty

1. Péče o tělo

Sprchové gely, pěny do koupele, krémy, to všechno patří do denní péče a hygienu našeho těla. Asi vás nepřekvapí, že přírodní kosmetika dokáže v této oblasti nahradit tu konvenční úplně sto procentně. Není problém v dnešní době v obyčejné dostupné drogerii koupit kvalitní přírodní krém pro péči o tělo i obličej, stejně tak šampony bez silikonů nebo i holící potřeby. I u parfemů je třeba se věnovat tomu, jaké složky obsahují. Nebojte se nechat si poradit od odborníků na přírodní kosmetiku a zaměřte se na to, co vaše kosmetika obsahuje. Můžete se opravdu hodně divit.

kosmetika

2. Dekorativní kosmetika

Řasenky, rtěnky, oční stíny, make up. Tohle všechno je součástí našeho života a zanáší naši pleť spoustou věcí, o které naše pleť rozhodně nestojí. Vyměnit dekorativní kosmetiku za tu přírodní už je trochu složitější. Dostupnost dekorativní kosmetiky v přírodní variantě je žalostná, většinou pokud opravdu chcete takovou kosmetiku, tak si ji musíte objednat ze specializovaných eshopů, je drahá a sehnat třeba přírodní řasenku může být doslova nadlidský úkon. Pokud vám na tom ale opravdu záleží, poradíte si.

3. Drogerie

Prací gely, prášky, úklidové prostředky. Tohle všechno můžete mít v přírodní variantě. Místo drahých úklidových prostředků vám postačí lahev octa a jedlá soda. Prací gel či prášek kupujte bez parfemace v ekologické variantě a místo máchadla (aviváže) dávejte ocet, který vám zajistí to samé co aviváž, jen nebude cítit. Na věci bez vůně si zvyknete rychle a budete tak o to více šetřit naši přírodu i své zdraví.