Vezměte svou tenisovou raketu Wilson na dovolenou

Přemýšlíte, kam se vypravit na dovolenou, a nechce se vám zrovna do zahraničí, protože nepatříte mezi milovníky přeplněných pláží a letních veder? Máte raději horské louky, blankytné nebe nad hlavou, čistý svěží vzduch a teploty přijatelnější, v rozmezí mezi dvaceti a pětadvaceti stupni Celsia? Pak bychom vám mohli nabídnout tip na týdenní či čtrnáctidenní pobyt v Jizerských horách.

tenis na kurtu

Patříte ale zároveň k tenisovým nadšencům a nechtěli byste odkládat tenisovou raketu Wilson ani na dovolené? Pak byste měli vědět, že pobyt na horách je s tenisem docela hodně provázán.

Některé horské penziony a hotely mívají tenisové kurty

Vyhledat ubytování v Jizerských horách s tenisovými kurty není vůbec žádný problém. Tento sport je považován za jeden z národních sportů České republiky, potažmo i bývalého Československa, a počítá se také s tím, že má poměrně širokou základu i mezi amatéry. Nemusíte být vůbec registrovanými hráči, abyste si zahráli tenis i na horách, stačí jen vědět, kde. Máte možnost např. ve Smržovce, v Josefově Dole, v Kořenově, v Bedřichově, v Janově nad Nisou, v Desné, v Albrechticích v Jizerských horách či v Lučanech nad Nisou nedaleko rozhledny Bramberk.

krásné panorama Jizerských hor

Nepodceňujte badminton

Kouzlo badmintonu spočívá v tom, že si jej zahrajete i mimo tenisový kurt. Můžete si tím zpestřit program volných dnů a hrát třeba na horské louce nebo na zahradě penzionu, pokud vám to majitel umožní. Není však problém popojet třeba na kole kamkoli k lesu, kde je příhodný terén, a hrát třeba tam, Jizerské hory skýtají obrovské možnosti, co se týče pobytu ve volné přírodě. Můžete se na horských loukách vyzout i z bot a hrát naboso, což vám prospěje obdobou reflexních masáží chodidel a podporou nožní klenby. Každopádně, ať už se rozhodnete pro tenis či badminton, bude to v prostředí, které patří k nejkrásnějším v celé střední Evropě, a dost možná, že i v celé Evropě.