Co všechno je potřeba udělat

Prvním zatoulaným koťátkem, které se objeví u domovních dveří, to obvykle začíná. Vy dojdete pro mističku s masovou dobrůtkou a už je vaše. Po průzkumu okolí, jestli někomu nechybí, ho ubytujete u vás v předsíni. Po týdnu se ten malý tvoreček zabydlí a začne pobíhat po celém bytě. A láska k němu je na světě. Protože koťátka dovedou svým měkkým kožíškem vybídnout k pohlazení všechny členy rodiny. A váš domov se začne přizpůsobovat jeho potřebám. Vyměníte provizorní krabici od bot za otevřenou nádobu, do které naučíte kotě vykonávat potřebu.
Žena a kočka
Podestýlku zvolte buď dřevěnou, nebo papírovou. Výhodou je možnost jejího zkompostování. Protože kočička během dne po něčem šplhá a do něčeho škrábe, je potřeba nainstalovat stropové škrabadlo. Se silnými sloupky. Nabízí se v mnoha barvách i velikostech. A může fungovat i jako stylový bytový doplněk. Misky kupte raději dvě. Jednu na vodu a druhou na suché krmení. Vhodné jsou keramické, protože je kočky nepřevrhnou. Nákupem vhodných hraček vytvoříte svému koťátku domov, ve kterém bude šťastné a spokojené.
Muž a kočka

Aby vám kočka dobře prosperovala

Přestože všichni svoji kočku milují, při jejím krmení často dělají chyby. Kočky jsou oproti psům mlsnější a vybíravější. Proto je důležité v jejich stravě dodržovat určitá pravidla. I nevědomé chyby mají za následek její zhoršený zdravotní stav. A to si nikdo nepřeje. Každé jídlo, které pro svého miláčka nachystáte, ohřívejte. Říká se, že by mělo mít teplotu čerstvě zakousnuté myši. Kočkám funguje až pět set chuťových pohárků. Proto je vhodné už koťátka zvykat na granule a nepodstrojovat ochucené paštiky či šunky. Rychle si ně zvyknou a začnou odmítat zdraví prospěšné žrádlo. Vyplatí se naučit svou kočku správnému stravování. V dospělosti nebude loudit po hostech laskominky. Pro kočku je důležité maso. Bez něho nemůže dobře prosperovat. Myslet by na to měli její páníčkové – vegetariáni. A maso své kočce dopřávat. Pečlivě vykostěné, aby nedošlo k tržným ranám v oblasti žaludku. Její misku každodenně doplňujte čistou vodou. Nové výzkumy ukazují, že pro kočky není vhodné kravské mléko. Je pro ně těžce stravitelné.