Péče o nehty aneb i muži musí pečovat o svůj zevnějšek

Doby, kdy se o svůj zevnějšek staraly pouze ženy, je ty tam. Dnešní doba si žádá jiné standardy, než tomu bylo v dobách minulých. Starat se o sebe už dávno není výsadou pouze společenské smetánky nebo vyumělkovaných metrosexuálů. Naopak v dnešní době už není výjimkou, když má muž vlastního holiče nebo chodí na kosmetiku.
srdce na nehtech
 
Každé ráno nahodíte dokonale padnoucí oblek, vyleštíte boty, vyfoukáte vlasy a dokonale oholíte svojí tvář. Ovšem na dokonalou manikúra spousta mužů stále zapomíná, a přitom jsou to právě vaše ruce, které dáváte dennodenně na odiv. Manikúra není nic složitého, co by se nedalo zvládnout za pár minut. K perfektní manikúře vám budou stačit 3 jednoduché kroky.
 
·         Stříhání nehtů
Ruce ponořte na několik minut do vlažné vody s citrónem a pomocí pilníčku vyčistěte prostor za nehty. Díky teplé vodě se změkčí kůžička kolem nehtů i samotný nehet a manikúra pak bude daleko pohodlnější. Ruce si osušte do ručníku a nehty ostříhejte, tak jako vždy. Můžete použít kleštičky na nehty nebo tenké nůžky, kopírujte přirozený tvar nehtu a zastřihněte ho do požadovaného tvaru.
červené lístky a nehty
 
·         Pilování
Pomocí papírového nebo skleněného pilníku opiluje opatrně nehet. Nehet by měl mít po pilování přirozeně souvislý tvar. Při úpravě nehtů si můžete ruku položit na ručník, bude se vám pracovat pohodlněji.
 
·         Nezapomínejte na kůžičku kolem nehtu
Na kůžičku kolem nehtu nezapomínejte. Jedná se o jemnou kůži kolem nehtu, která nehet chrání a pokud jí nevěnujeme při manikúře dostatečnou péči, může přerůst do neestetických rozměrů. Ruce si opět na chvilku vložte do teplé vody, kůžička změkne a bude se vám s ní lépe manipulovat. Pak pomocí speciálního bambusového dřívka kůžičku jemně zatlačte zpět do lůžka a přebytečnou kůžičku odstraňte speciálními kleštičkami. Pokud máte čas, můžete ještě na nehty a kůžičku kápnout trošku speciálního oleje, který je vyživí. A máte hotovo!