Jak hlídat vozidla a stroje

Typickým příkladem člověka, který má zdánlivě nadlidský úkol, je majitel nebo šéf firmy, zabývající se něčím souvisejícím s dopravou čehokoliv nebo kohokoliv z místa na místo. Úkolem takového člověka je totiž mimo jiné i ohlídat firemní majetek před krádežemi či zneužitím. A zkuste si hlídat něco, co je klidně i neustále v pohybu a co se nejednou nachází na hony daleko!
auta v pustině
Kdyby tak šlo o jedno jediné vozidlo! To by se snad ještě uhlídat dalo. Protože by se v něm mohl dotyčný uvelebit a jednoduše nespustit oči z řidiče a dalších poblíž se vyskytujících zaměstnanců a možná i jiných lidí. Nebo by se dala přenést zodpovědnost právě na toho, kdo ono vozidlo používá, a pak si s ním vyřídit vše, co nebude souhlasit.
Ovšem jedno vozidlo firmu neuživí. Stejně jako si tato nevystačí třeba jen s jedním jediným kusem jiné potřebné techniky, již je nezbytné používat třeba chvíli na jedné a vzápětí na druhé stavbě. A větší počet znamená automaticky problém. Nebo přinejmenším riziko problémů.
auto v noci
A pokud má člověk přesto vše takto neuhlídatelné uhlídat? Pak má naději jedině tehdy, když si pořídí kvalitní sledování pohybu vozidel. Což nemusí být jenom a pouze horda prověřených a bezúhonných hlídačů. Kteří by konec konců pořád ještě nebyli dokonalým řešením, protože i ty by přece bylo za jistých okolností možné zkorumpovat. A navíc by to vyšlo příliš draho.
Řešením může prostě být RMC systém. Tedy způsob, jak moci virtuálně kontrolovat prakticky jakékoliv firemní vozidlo nebo stavební či zemědělské stroje a podobnou techniku. Stačí, když si podnik tento systém objedná, a rázem může mít přehled o nejednom technickém parametru svých vozidel a techniky, a to ať se zmíněné nachází poblíž nebo klidně i někde v dálavách.
Lze tak kontrolovat pohyb i výkony té které techniky a její obsluhy, lze tak hlídat i spotřebu a eventuální krádeže pohonných hmot a jiného majetku a další parametry, a to klidně i z tepla kanceláře, přes počítač.
Takže šéf může zvědět vše, ve chvíli, kdy se to děje, nebo i dodatečně, a může zjednávat nápravu, je-li to třeba.
A uznejte, že je to lepší než se nechat okrádat zaměstnanci, jež nelze uhlídat.