Když se otěhotnění nedaří

Všude kam se podíváte je to samá těhotná žena, ale vám se tento požehnaný stav stále vyhýbá? Tolik byste si přála miminko, ale bohužel se vám to zatím stále nedaří a už začínáte být zoufalá? Především se začněte soustředit také sama na sebe, na pravidelný odpočinek a co nejvíce se vyhýbejte stresovým situacím. Důležitou roli v těchto případech hraje také psychika.
embryo.png

Pokud nemůžete přirozenou cestou otěhotnět déle než jeden rok, je důležité o tomto informovat vašeho ošetřujícího gynekologa, který vám doporučí, co dál dělat. Připravit se musíte na to, že vás i vašeho partnera bude čekat dlouhá řada nejrůznějších vyšetření. Dobrá je také změna životního stylu a úprava životosprávy. Mnohdy si oba partneři kladou otázku, na čí straně je vlastně chyba, z jakého důvodu se jim nedaří počít dítě.
Na vině může být také mužská neplodnost. V první řadě je důležité, aby si nechal muž udělat spermiogram. Co to vlastně spermiogram je? Pomocí tohoto vyšetření se zjistí, v jaké kondici jsou mužské spermie, hodnotí se i jejich pohyblivost a rychlost, přímost pohybu a pohyb na místě. Dále se také hodnotí celkové množství ejakulátu a jeho viskozita. Tento výsledek může mnohé napovědět.
břicho v těhotenství.jpg
Nějakou tu základní informaci lze získat i v pohodlí domova. Věděli jste například, že si může váš partner udělat i domácí test Sperm OK test, který lze zakoupit v lékárně nebo přes internet? V pohodlí vašeho domova se tak můžete spolehlivě dozvědět, na čem jste a jaká je vaše situace.
Zaměřte se na zdravý životní styl, dělejte, co vás baví, snažte se nemyslet na možné zdravotní problémy a také se odpoutejte od myšlenky na miminko. Mnohdy právě psychika a příliš vysoké nároky mohou být na vině toho, že se vám nedaří otěhotnět.
Věřte, že i určitě na vás někde nějaké to miminko čeká a dříve nebo později i vy budete pod srdcem hrdě nosit vaše děťátko. Chce o jen čas.