Máte doma myši a nevíte, jak se jich zbavit? Čeká vás nelehký úkol, co nejvíce zabírá?

Přijdou vám myšky roztomilé? Možná pokud je chováte jako domácí mazlíčky ano, ale jakmile se k vám nastěhují a vy jste je nepozvali, máte problém.

Máte doma myši a nevíte, jak se jich zbavit? Čeká vás nelehký úkol, co nejvíce zabírá?

Myšky jsou sice malé a občas taky roztomilé, pokud se nám ale nastěhují do domácnosti, už tolik roztomilé nejsou. Nejenže mohou přenášet různé choroby, způsobují také značné škody a to nejen na věcech ale rády si taky pochutnávají na našich zásobách ve spíži. Jak poznáte, že se doma s myšími škůdci potýkáte a jak je zase vyhnat ven? Není to vždy úplně snadné, rozhodně to ale není nemožné. Musíte být však hodně pečliví.

pexels-photo-325490

Odkud vylézají?

Hubení myší může komplikovat především to, že nevíme, odkud vlastně myši přicházejí. Obvykle se myši do domácností stěhují s příchodem chladnějšího počasí, pozor na to, že jsou hodně šikovné. Dokážou se totiž protáhnout i tou nejmenší dírkou, myši jsou takové malé akrobatky a vejdou se i do otvorů mnohem menších, než jsou ony samy. Právě u otvorů, kterými by se do domu mohly dostat, byste vždy měli začít. Je potřeba všechny tyto otvory dobře utěsnit, stačí ale opomenout jen jednu jedinou vstupní cestu a máte opět problém. Na přítomnost myší pak upozorňují typické myší cestičky, myší trus a také zvuky. Je třeba se zaposlouchat, myši se vejdou skutečně všude, mohou prolézat například potrubím.

Nastražení pastiček

Když už budete vědět, odkud se myši berou, je čas na nastražení pastiček. Myší se dají odlákat několika způsoby, přitom ne vždy je nutné je zabíjet. Kromě toho, pokud se rozhodnete využít klasické pasti nebo rovnou deratizační staničky s jedem, můžete se i vy vystavit nebezpečí. S jedy byste měli zacházet opatrně v případě, že doma máte malé děti nebo volně pobíhající domácí mazlíčky, u pastí pak musíte počítat s tím, že mrtvé myší tělo budete muset odstranit, což není úplně příjemné. Pokud už budete pasti ale přeci jen líčit, dobře si zapamatujte, kam jste je schovali. Může se totiž stát, že na některou zapomenete a nakonec si vzpomenete až ve chvíli, kdy vám v bytě začne myší tělo zapáchat.

pexels-photo-1010267

Myší se zbavíte tak, že jim nenecháte přístup k potravě, to ale může nějakou dobu trvat, existují pak i speciální plašící přístroje, které vydávají rušivé zvuky, kterých se myši bojí a vadí jim. Pokud už ale doma najdete jen jedinou myš, je jasné, že jedna není, ve většině případů jich bývá mnohem více. Pokud se vám jejich odchyt nedaří, raději přivolejte na pomoc odborníka.

Především nikdy nezahálejte a problém řešte okamžitě.