Proč bychom neměli odvrhovat Litecoin

  • Byl navržen jako první fork Bitcoinu, stalo se to v roce 2011 a je stále považován za jeho souputníka, asi jako když budete porovnávat planetu Zemi s jejím bratrem Měsícem. V odborných kruzích se hovoří o Bitcoinu jako o zlatu, Litecoin je považován za stříbro. Není tedy odpadem, něčím podobným, jako železný šrot, jehož je všude spousta.
  • V oběhu se postupně objeví celkem 84 milionů mincí, což je ve srovnání s Bitcoinem přesně čtyřikrát více.

energie světla

  • Těžba Litecoinu je mnohem snazší, než u Bitcoinu. Jedním z důvodů, proč byl jeho mateřský průvodce „forknut“, bylo zkrátit potvrzení bloku z původních 10 minut na 2,5 minuty. To má pozitivní dopad na rychlejší potvrzení transakcí a tím pádem na výrazně nižší poplatky.
  • Lze s ním uhradit i nižší částky, např. platba Bitcoinem v kavárně se zbytečně prodražuje právě díky poplatkům.
  • V podstatě je stejně výhodný, jako jeho předchůdce, pouze není tolik na veřejnosti v povědomí. Budete-li se někoho ptát, jaké zná kryptoměny, i naprostý laik, který o nich neví téměř nic, slyšel o Bitcoinech v tolika článcích a rozhovorech na webových diskusích, nebo dokonce mezi lidmi osobně, že na vás tento název okamžitě vykoktá jako první.

žárovky z oblohy

  • Jeho růstový potenciál je poměrně značný a na trhu kryptoměn je takřka 7 let na předních pozicích. Nemá za sebou žádné výrazné propady, a tak se může stát, že se záhy objeví subjekty, které do něj zainvestují – převedou část prostředků např. z bitcoinových forků Gold, nebo Cash.
  • Jeho popularitě prospěl závěr roku 2017. V té době se jeho hodnota vyšplhala na necelých 350 amerických dolarů za minci. Celkový kapitál činil přibližně 18 miliard US dolarů. V současné době je stále mezi šesti nejúspěšnějšími virtuálními měnami. Zvýšená popularita znamenala jednak jeho vyšší pohyb na burzách, a také obrat kormidla mnoha těžebních poolů, kteří se na litecoin mining zaměřují primárně.