Pěstujte ve skleníku

Pokud chcete na své zahrádce pěstovat třeba papriky a rajčata, tak se hodí mít skleník. Aby v něm bylo zajištěno optimální klima, tak je z polykarbonátu.

Pěstujte ve skleníku

Vhodné klima

Je spousta lidí, kteří mají svou zahrádku a na ní si pěstují ovoce a zeleninu. Většinou jsou tyto plodiny lepší než kupované, protože víme, jakou chemii jsme používali a co se po celou dobu s rostlinami dělo. Navíc taková čerstvá úroda z domácí zahrádky má opravdu skvělou chuť. Aby se našim rostlinkám dařilo, tak potřebují vhodné podmínky. Mezi ně řadíme správnou volbu lokality. Aby se u nás dařilo i rostlinám, které mají rádi teplejší podnebí, tak si můžeme zakoupit skleník.

skleněný skledník

Jak je známo, tak se zde často pěstují třeba rajčata a papriky, protože můžeme dosáhnout mnohem lepšího výnosu. Před koupí musíte najít vhodné slunné místo, na kterém pro něj bude dostatek prostoru. Volte také vhodné místo, abyste v něm nemuseli chodit pokrčení. Samotná velikost pak záleží na tom, kolik toho chcete uvnitř pěstovat, přičemž uprostřed počítejte s uličkou. Dnes už můžeme mít uvnitř i zavlažovací systém, který usnadní zálivku.

Polykarbonát jako materiál

Nyní se přesuneme na konstrukci a volené materiály. Pro běžné použití se volí pětiúhelníková konstrukce, protože není nijak náročná na výrobu, ale má dobrou pevnost. Co se týče materiálu, tak nejčastěji je konstrukce z hliníku, protože ten má solidní odolnost, pevnost i výdrž. Navíc není nijak těžký, takže pokud skleník dobře zabetonujete, tak se nemáte čeho obávat. Jako výplň byla dříve klasika sklo, ovšem dnes jej nahradil polykarbonát, což dává smysl.

průhledný polykarbonát

Nyní je na vyspělé úrovni, přičemž oproti sklu je levněji, lehčí, nehrozí rozbití na střepy a skvěle nám ve skleníku udržuje potřebné klima. Čím větší tloušťku máme, tak tím lépe nám materiál izoluje. Jeho životnost není neomezená, takže pokud po letech budete potřebovat novou výplň, tak to není problém, protože se běžně prodává polykarbonát. Na skleníky se prodává klasický a na střechy zase trapézový polykarbonát Lehke-krytiny.cz, přičemž tento výrobce má mnoho tlouštěk a rozměrů, přičemž vše je za výhodné ceny.