Připravte si vyváženou snídani!

Dopřáváte si každé ráno zdravou a vyváženou snídani, která je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály? Nebo je pro vás taková snídaně španělskou vesnicí a pořád tak trochu tápete, co že máte ráno snídat? Nemusíte se bát, není to nic těžkého, dneska si řekneme alespoň pár základních pravidel, které podzvednou váš snídaňový rituál na úplně jinou úroveň. Nebude se vám už stávat, že dopoledne budete mít přehnané chutě na sladké nebo budete mít úderem jedenácté nepředstavitelný hlad. Zdravá snídaně

Snídaně by měla být hlavně o sacharidech, které se dokážou v těle postupně uvolňovat po celé dopoledne a spolehlivě zabrání pocitu hladu. Ideální volbou na vyváženou snídani jsou pak nejrůznější müsli, ovesné vločky a čerstvé nebo sušené ovoce. Právě sušené datle Nakliceno, meruňky nebo nejrůznější druhy lyofilizovaného ovoce jsou skvělou variantou, pokud ráno nestíháte a chcete sladkou snídani nějak ozvláštnit. Ovesné vločky jsou vysokým zdrojem vlákniny, hořčíku nebo železa a ovoce zase obsahuje spoustu vitamínů.
Sušené datle

Zapojte do hry jogurtové výrobky

Pro milovníky snídaní je skvělou variantou nejrůznější cereálie s jogurtem. Stejně dobře budou fungovat i ovesné kaše, ty ale připravujte přímo doma a čerstvé, než je kupovat v instantní pytlíkové verzi. Ovesnou kaši připravíte tak, že si odměříte jeden díl ovesných vloček na dva díly tekutiny (jakýkoliv druh mléka nebo postačí i voda) a společně přivedete k varu a vaříte do zhoustnutí. Kaši pak stačí ozdobit semínky a ovocem, případně dosladit sirupem a máte zdravou a vyváženou snídani. Ráno nezapomínejte ani na dostatečné množství tekutin. Tělo po noci dehydratované a je potřeba jej zavodnit. Takže ještě než si připravíte ranní kávu nebo černý čaj, dopřejte si sklenici čisté vody, které nastartuje organismus a pomáhá http://g.cz/17-totalne-silenych-zasvecovacich-ritualu/ s trávením. D vody můžete ještě přidat šťávu z půlku citronu, sice to není zrovna třikrát lahodný nápoj, ale pomáhá posilovat imunitu a je dobrý na zrychlení metabolismu.