Vychytávky a potřeby, které ocení především prvorodičky

Příprava na první dítě bývá náročnější, než na ostatní děti, a rovněž plná nadšení, nadějí a radosti. Když ale očekáváme prvního potomka, mnohdy nevíme, co přesně pořídit. Na trhu s potřebami pro kojence se nabízí takové množství doplňků, a my nemáme přehled o tom, co skutečně využijeme, a co nikoliv. Jaké jsou tedy základy, a na co raději nespěchat?

Výběr kočárku

Takže se nemůžete dočkat, až naložíte ten malý uzlíček radosti do kočárku, a budete se hrdě producírovat v ulicích, jako novopečený rodič. Občas pak možná využijete šance, kdy vám někdo nabídne vození, a vy si budete moci odpočinout. Kočárek je prostě základ. Na trhu je ale ohromné množství kočárků, a někdy není výběr zrovna snadný. Nehleďte na reklamy, které mohou být scestné. Na designu samozřejmě záleží, ale značka není zárukou toho, že kočárek bude disponovat tím, co potřebujete. A ačkoliv mnohdy vidíte kočárky, jejichž cena se hravě přehoupne přes padesát tisíc, nejsou zase o tolik lepší, než ty za deset.

dětská postýlka

Základem je velikost a hloubka korbičky. Čím prostornější, tím déle se do ní vaše dítko vejde. Dále pak také typ kol. Pokud budete jezdit s kočárkem do terénu, nejlepší jsou kola bezdušová, která mají stejné vlastnosti jako nafukovací, avšak nelze je píchnout. Co se typu týče, určitě je nejlepší kočárek trojkombinace. Zde máte jednu konstrukci, a k ní pak hlubokou korbičku, sportovní sedák, a samozřejmě autosedačku typu vajíčko, kterou dítě v prvním roce využije. Nemusíte tak shánět zvlášť autosedačku, ani sportovní kočárek, a navíc vám vše hezky ladí.

miminko v kočárku

Výběr postýlky

Další základní věcí výbavičky je pak správně zvolená postýlka, a k ní i ostatní komponenty. Postýlku můžete s klidem pořídit i z druhé ruky, stačí, když bude mít nastavení výšky matrace ve třech bodech, tedy pro novorozence nahoře, pro kojence uprostřed, a pro batole, které by mohlo přelézt, pak dole. Dejte si však záležet na výběru kvalitní matrace, aby se dítěti dobře spalo. Nezapomeňte postýlku vybavit monitorem dechu, který je nezbytný pro každého, kdo chce mít jistotu, že je dítě v bezpečí. Ačkoliv dáte miminko odříhnout, může se v noci začít dusit, některým miminkám se pak stane, že na chvíli zapomenou dýchat, a díky této pomůcce to snadno zjistíte. Nezapomeňte ani na mantinely, které chrání dítko před udeřením se o konstrukci postýlky, a rovněž před tím, aby si zaseklo končetinu mezi šprušlemi.